banner
Aktualności

 

UWAGA

 

Zapraszamy do nowo otwieranego Żłobka Terapeutycznego 
" Misiaczkowo" 🐻ul. Potulna 3 osiedle Chojny Łódź. 😊
Zapraszamy do zapisów dzieci w wieku 1-3 lat👼

Serdecznie zapraszamy również dzieci z potrzebami terapeutycznymi👼.

Szczegóły znajdą Państwo w zakładce ŻŁOBEK, pod numerem telefonu 796585467 lub mailowo: integroom@o2.pl

UWAGA

Zapraszamy do nowo otwieranego KLUBU MALUCHA
ul. Potulna 3 osiedle Chojny Łódź. 😊
Zapraszamy do zapisów dzieci w wieku 1-3 lat👼

Serdecznie zapraszamy również dzieci z potrzebami terapeutycznymi👼.

Szczegóły znajdą Państwo w zakładce KLUB MALUCHA, pod numerem telefonu 796585467 lub mailowo: integroom@o2.pl

ZAPISY DO UDZIAŁU W PROJEKCIE TRWAJĄ 

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w projekcie "JESTEM ASPI ROZWIJAM SWOJĄ SAMODZIELNOŚĆ"

Zgłoszenia przyjmujemy na adres: integroom@o2.pl

W ramach projektu zapewniamy: 7 godzin zajęć TUS i TFC w miesiącu w odpowiednio dobranych grupach oraz terapię indywidualną TUS i pomoc edukacyjną.
 

 

Czytaj więcej
Godziny otwarcia
Poniedziałek - Piątek 8.00 - 21.00
Sobota 8.00 - 21.00
Niedziela zamknięte

 

CENTRUM TERAPII ROZWOJU ZABAWY

image
Integracja sensoryczna

Terapia integracji sensorycznej to forma terapii ruchowej. Odbywa się w specjalnie do tego przygotowanej sali, z odpowiednim sprzętem do integracji sensorycznej. Przed rozpoczęciem terapii zostaje dokonana diagnoza poziomu rozwoju procesów integracji sensorycznej, w wyniku której możliwe jest zaplanowanie częstotliwości i kierunku oddziaływań terapeutycznych.

Integracja sensoryczna to proces neurologiczny, podczas którego układ nerwowy odbiera informacje (bodźce) ze wszystkich zmysłów, rozpoznaje, interpretuje je, segreguje i tak łączy z wcześniejszymi doświadczeniami organizmu, aby mogła powstać adekwatna reakcja na daną sytuację. Dzięki prawidłowej organizacji wrażeń /bodźców ze zmysłu wzroku, słuchu, węchu, smaku, dotyku, a także informacji z układów przedsionkowego i proprioceptywnego/ podejmowane działania są celowe i efektywne.

Podstawowym założeniem terapii integracji sensorycznej jest plastyczność neuronalna. Jest to zdolność mózgu do zmian i modyfikacji. Polega na rozbudowywaniu sieci połączeń synaptycznych, co powoduje uruchamianie się mechanizmów kompensacyjnych (naprawczych). Kontrolowany dopływ bodźców sensorycznych (w trakcie terapii SI) ma wpływ na procesy neuronalne, może powodować pozytywne zmiany w obrębie systemu nerwowego.

image
Terapia metodą Tomatisa

Metoda TOMATISA jest techniką dźwiękowej stymulacji sensorycznej. Dźwięk jest przekazywany z jednej strony poprzez przewodnictwo kostne, przy pomocy wibracji wywieranej w górnej części czaszki, oraz z drugiej strony przez przewodnictwo powietrzne, przechodząc przez kanał uszny. Dźwięk został uprzednio obrobiony laboratoryjnie w celu wywołania Efektu TOMATISA i tym samym pobudzenia ucha wewnętrznego zarówno na płaszczyźnie słuchowej, jak i motorycznej. Dźwięk przechodząc pierwotnie przez błonę bębenkową, a następnie poprzez przewodnictwo kostne powoduje odruchową reakcję napinania i rozluźniania dwóch mięśni zwanych mięśniem strzemiączkowym i mięśniem młoteczkowym. Efekt ten zostaje uzyskany poprzez podwójnym mechanizm kontrastu percepcji dźwięku (podwójne różnicowanie brzmienia i siły) mający "zaskoczyć" ucho.

Na skutek wibracji spowodowanej dźwiękiem, mięśnie te z kolei będą pobudzały organy ucha wewnętrznego zwane ślimakiem i przedsionkiem. Stymulacja ta będzie zasilała szeroką sieć nerwową, która kontroluje całokształt poziomu aktywności mózgowej. Inaczej mówiąc, zarówno ślimak jak i przedsionek dynamizują mózg. Ponadto przedsionek informuje mózg o najdrobniejszym ruchu ciała oddziałując tym samym na rytm i równowagę. Spójność przekazywanej informacji jest tu niesłychanie ważna. Ucho musi być skutecznie stymulowane.

image
Logopedia
image
Diagnoza i Terapia Pedagogiczna